SIK SORULAN SORULAR

Her Pvc Pencere aynı kalite ve nitelikte midir ?

Hayır. Dış görünümleri aynı olsa bile tamamen farklı niteliklere sahip olabilirler. Kalite, sağlamlık ve izolasyon değerleri her pvc malzemede aynı değildir. Eta Yapı, izolasyon değerleri en üst düzeyde, en kaliteli ve dayanıklı olan Alman Veka Pvc profillerini kullanır.

Soğuk havalarda havalandırmanın en doğru şekli nedir ?

Eta Yapı Kapı pencere sistemlerinde havalandırma amaçlı olarak çift açılım(vasisdas) aksesuarlarını kullanır. Bu sistemlerin kullanıldığı yapılarda karşılıklı iki pencerenin 10 dakika vasisdas açılımında kalması gerekli havalandırmayı sağlamaktadır. Eta Yapının havalandırma amaçlı kullandığı diğer bir sistem ithal lüfter havalandırma sistemidir. Kapı pencerelerin iç kısımlarında kullanılan lüfter sistemi açık bırakıldığında hem evde olmadığınızda bile evinizi havalandırmış olursunuz, hem de herhangi bir izolasyon sıkıntısı ile karşılaşmazsınız.

Eta Yapı hangi renk profilleri kullanarak üretim yapar ?

Eta Yapı nın Kapı Pencere sistemlerinde kullanmış olduğu Alman Veka marka pvc profiller kaplamasız beyaz renk olacağı gibi doku kaplamalı ahşap görünümlü, yeşil renkli, krem renkli gibi 32 farklı renk seçeneğine sahiptir.


Bir binanın farklı cephelerinde gürültü oranı değişik ise pencerelerin görünümünde herhangi bir değişiklik yapmadan yapısal tedbirler ile gerekli önlemler alınabilir mi ?

Eta Yapı Kapı Pencere sistemlerinde müşterilerinin ihtiyacına, kullanım amacına ve ortam şartlarına göre farklı niteliklerde camlar kullanılır. Bunlar: klasik ısıcam, ısı kontrol üniteli cam, akustik lamine cam gibi farklı alternatiflerdir. Akustik lamine cam kullanılan pencerelerin görüntüleri diğer pencerelerden farklı olmaksızın ekstra bir ses izolasyonu sağlamaktadır.

Eta Yapı olarak kapı pencere sistemlerinizde ne gibi güvenlik önlemleri sağlıyorsunuz ?

Eta Yapı kapı pencere sistemlerinde üst düzey güvenlikli, özel security aksesuarları kullanmaktadır. Bu aksesuar sistemi ile kapı ve pencereler sisteme bir çok noktadan kilitleme yaparak güvenlik derecesini en üst seviyelere taşır. Bunun dışında ihtiyaç duyulması halinde güvenliği artırıcı kırılmaz lamine ve temperli camlar kullanılabilir. Ayrıca sistemlerimizde hırsız emniyetinin dışında, ekstra çocuk kilitleri kullanarak, çocuklarınızın yanlarında olmadığınızda bile onların güvenli bir şekilde oyunlarını oynadıklarından emin olmanızı sağlıyoruz.

Eta Yapı nın İstanbul dışında bayisi var mıdır ? Şehir dışı ve yurt dışında uygulamalar yapıyor musunuz ?

Eta Yapı nın İstanbul dışında herhangi bir bayisi yoktur. Ancak Türkiye nin dört bir köşesinde olduğu gibi; başta Almanya, Fransa, Belçika, İsviçre ve Norveç olmak üzere Avrupa nın birçok ülkesinde uygulamalar yapmaktadır. Yurt dışında dahi kendi uzman ekibini kullanmaktadır.