SIK SORULAN SORULAR

MERAK ETTİKLERİNİZ

Hangi cins camlar ne amaçla kullanılabilir?

Pencereler ve kapılar yapıların en önemli elemanlarıdır. Pencere ve kapı sistemleri için en uygun malzeme camdır ve camın değişik tipleri mevcuttur. Bunlar genelde aşağıdaki gibi çeşitlere ayrılırlar. Tek cam : Yapılarınızın sadece sıcak günlerde kullanılmasına elverişlidir. Isı yalıtımı yoktur. Bu türde cam dört mevsim kullanışa uygun değildir. Isı-cam : İki katman camın arasındaki boşluk ısı yalıtımı sağlaması amacıyla ya hava ile doldurulur ya da özel gaz ile doldurulur. Kış günleri için yalıtım sağlar ve soğuk yüzeylerde ki yoğuşmaya engel olur.


ETA ürünlerinin tasarımı ve montajının tamamlanması ne kadar zaman alır?

Ürünlerin tasarımı ve imalat süreci fabrikamızda sonuçlanır. İstanbul fabrikamızın deposunda bulunan Stok renkler için (beyaz, maun, altın meşe gibi) üretim aşaması 15 günde tamamlanmaktadır. Sistemlerin montajı ise 1 ile 3 gün arasında sürmektedir. İmalat yoğunluğuna ve hava şartlarına göre süreçler değişebilmektedir. İmalatta Özel renkler tercih edilirse Almanya merkezimizde ekstra profil üretim sürecine ihtiyaç vardır. Bu süreç ise yaklaşık 3 haftayı bulmaktadır.Kendi kapı, pencere vb. sistemlerinizi mi üretiyorsunuz? Öyle değilse nereden geliyorlar?

Eta, 280.000m2 lik bir alanda 1969 yılından beri faaliyet gösteren Almanya merkezimizin en son teknolojileri kullanarak üretimini yaptığı yarı bitmiş mamulleri sistemlerinde kullanarak üretimini gerçekleştirmektedir. Eta sistemlerinin üretiminde kullandığı ve direk ithalatını kendisinin gerçekleştirdiği tüm yarı bitmiş ürünlerin kendi sektörlerinde lider olmasına ve her türlü kalite sertifikalarına sahip olmalarına ayrı bir önem vermektedir. Kullanılan tüm ürünlerde DIN, EN, RAL, İFT,TÜV, ISO Kalite Yönetim Sertifikaları mevcuttur.Kış bahçesi maliyetine etki eden unsurlar nelerdir?

Uzmanlarımızın önerisi, sizlerin istek ve arzusu doğrultusunda uygulanacak çatı sistemi ve kış bahçesinin etrafında kullanılacak modüllerin açılım tipleri kış bahçesi maliyetlerine direk etki eden en önemli unsurlardır. Bunların dışında çatı süsleri, emniyet aksesuarları, ısı ve güneş kontrol üniteleri, kırılmaz cam gibi alternatifler maliyeti etkileyen diğer unsurlardır.


Üretimde nasıl bir teknolojiyi kullanıyorsunuz. Ekibiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Eta Ataşehir'deki tesislerinde en son Alman teknolojisini ve makine parkını kullanarak üretimini gerçekleştirmektedir.Bu tesiste müşterilerimizin her türlü istekleri mimarlık ve mühendislik formasyonuna sahip akademik kariyerli tecrübeli bir ekip tarafından değerlendirilmektedir. Eta tasarım ve projelendirmede olduğu gibi üretim ve montajda da deneyimli bir ekibe sahiptir. Üretim ve montaj aşamasında kesinlikle taşeron kullanmamaktadır.Maliyetlere etki eden unsurlar nelerdir?

Uzmanlarımızın önerisi, sizlerin istek ve arzunuz doğrultusunda uygulanacak sistemlerde kullanılacak modüllerin açılım tipleri maliyetlere direk etki eden en önemli unsurlardır. Bunların dışında emniyet aksesuarları, ısı ve güneş kontrol üniteleri, kırılmaz cam gibi alternatifler maliyeti etkileyen diğer unsurlardır?

Eta ürünlerinin garantisi var mı? Ürünlerin iklim koşullarına göre dayanıklılığı nedir?

ETA PVC pencere ve kapıları, yıllarca denenmiş kalite tescilli malzemelerden üretilmişlerdir. Özel formüller, zorlu hava şartlarında dahi eskimeye karşı büyük bir dayanıklılık garanti ederler. Bu sayede ETA pencereleri cazip görünümlerini uzun süre korurlar.ETA ürünleri kolay temizlenir mi? Kirlenince ne yapmalı?

Pürüzsüz cilalı ETA pencereleri oldukça kolay temizlenirler. Onları çevreye zarar vermeyen, yumuşak temizlik maddeleriyle temizlemek yeterlidir. Doktorlar alerjik reaksiyonlarda bu hijyenik pencere kalitesini tavsiye ederler.